Used Ametek - Jofra SGI60X167D DC Power Supply 60VDC 167A, Input Voltage 342/440VAC
Used AMETEK Programmable Power SGI60X167D DC Power Supply, 10 kW, 60V,167A Input Voltage 342/440VAC
Order # SGI60X167D-USED
Mfg # SGI60X167D-USED
call-regular 800-828-1470
  • Overview
  • Technical Resources
Order # SGI60X167D-USED | Mfg # SGI60X167D-USED
Call for price
Also Available:
Request a Used Instrument Quote
Have a Question? Speak to a Transcat Expert: 800.264.4059
Tariff fees or manufacturer imposed surcharges may be applicable.
This product is available for shipping to the United States, Canada, and Puerto Rico only.
Overview
Ametek SGI60X167D Highlights
  • 3 Phase, 4 to 15kW in 3U, Intelligent Control. Option AB: Certificate of Calibration (includes Test Data), AJ: Front Panel Dust Filter (3U), 0A: No remote control option