Starrett C635-1800MM 64299
Starrett C635-1800MM 64299
Order # C635-1800MM
Mfg # 64299
call-regular 800-828-1470
Save 5%
Loading...
Loading...
  • Overview
Starrett C635-1800MM 64299
Order # C635-1800MM | Mfg # 64299
Save 5%
arrow_drop_down
Tariff fees or manufacturer imposed surcharges may be applicable.
Overview
Features
  • Heavy Spring-Tempered
  • Satin chrome finish
  • Quick Reading
  • Specifications
  • Length (mm): 1800mm
  • Graduation Type: 35
  • Graduations: mm and 1/2mm Both Sides
  • Finish: Satin Chrome
  • Construction: Heavy Spring-Tempered Steel
  • Thickness (mm): 2.5mm
  • Width (mm): 38mm