Order # PSI9750-60-USED
Mfg # PSI9750-60
  • Technical Resources
Used Intepro PSI9750-60 DC High Efficiency Power Supply, 750V, 60A
Order # PSI9750-60-USED | Mfg # PSI9750-60
Also Available:
Request a Used Instrument Quote
Have a Question? Speak to a Transcat Expert: 800.264.4059
arrow_drop_down
  • Efficiency
    Up to 95%
  • Output Power
    Between 1kW & 150kW
User and process profiles can be edited, saved and archived so that the reproducibility of a test or other application is improved.  In Addition, a single 2U chassis houses up to 3kW of DC power and can be paralleled up to 30kW. Each chassis features a controller which allows the flexibility of separating into individual sources or paralleling for high power applications.