Ametek Sorensen DLM20-30-USED DC Power Supply, 20V, 30A, 600W Programmable
Used AMETEK Sorensen DLM20-30 DC Power Supply, 20V, 30A, 600W, Programmable
Order # DLM20-30-USED
Mfg # DLM20-30
  • Technical Resources
Order # DLM20-30-USED | Mfg # DLM20-30
Request a Used Instrument Quote
Have a Question? Speak to a Transcat Expert: 800.264.4059
Overview
Ametek DLM20-30 Highlights
  • Near Linear Ripple & Noise: Ripple as low as 2.5mV rms, noise as low as 15mV p-p. Remote Control