Keysight / Agilent 53230A USED FOR SALE Universal Counter/Timer,350MHz, 12 digits/s,20ps,LAN,USB,GPIB
Used Keysight / Agilent 53230A Universal Counter/Timer, 350MHz, 12 digits/s, 20ps, LAN, USB, GPIB
Order # 53230A-USED
Mfg # 53230A-USED
call-regular 800-828-1470
  • Overview
  • Technical Resources
Order # 53230A-USED | Mfg # 53230A-USED
Call for price
Also Available:
Request a Used Instrument Quote
Have a Question? Speak to a Transcat Expert: 800.264.4059
Tariff fees or manufacturer imposed surcharges may be applicable.
This product is available for shipping to the United States, Canada, and Puerto Rico only.
Overview
Product Highlights
  • Two 350 MHz input channels, plus optional third channel (6 GHz or 15 GHz)