Order # 9640A-LPN-USED
Mfg # 9640A-LPN-USED
  • Overview
Used Fluke 9640A-LPN 4GHz Low Phase Noise RF Reference Source, 50ohm
Order # 9640A-LPN-USED | Mfg # 9640A-LPN-USED
Request a Used Instrument Quote
Have a Question? Speak to a Transcat Expert: 800.264.4059
arrow_drop_down
Tariff fees or manufacturer imposed surcharges may be applicable.
This product is available for shipping to the United States, Canada, and Puerto Rico only.
Overview
Product Highlights
4 GHz Ultra Low Phase RF Reference Source
The Fluke 9640A and 9640A-LPN Reference Generators can help you simplify the RF calibration process, by helping you to calibrate a broad range of RF test equipment: