Fluke FLUKE-8920A USED FOR SALE Digital Voltmeter 10Hz - 20MHz True RMS AC w/ Readout
Used Fluke Fluke 8920A Digital Voltmeter, 10Hz - 20MHz True RMS AC with Readout
Order # FLUKE-8920A-USED
Mfg # FLUKE-8920A-USED
  • Overview
Order # FLUKE-8920A-USED | Mfg # FLUKE-8920A-USED
Also Available:
Request a Used Instrument Quote
Have a Question? Speak to a Transcat Expert: 800.264.4059
arrow_drop_down
Tariff fees or manufacturer imposed surcharges may be applicable.
This product is available for shipping to the United States, Canada, and Puerto Rico only.
Overview
Fluke 8920A Highlights
  • The 8920A True-RMS Digital Voltmeter is an ac voltmeter with 4 digit display, autoranging, and BNC input
  • It also has an analog display for peak/null adjustments
  • The bandwidth is 10Hz to 20MHz