Omega Engineering 5SRTC-TT-K-36-36 Insulated Thermocouple, K Type, 36 AWG, Miniature Connector, 32F to 500F, Pack of 5
Order # 5SRTC-TT-K-36-36
Mfg # 5SRTC-TT-K-36-36
call-regular 800-828-1470
Save 6%
  • Technical Resources
Order # 5SRTC-TT-K-36-36 | Mfg # 5SRTC-TT-K-36-36
Save 6%
  • Insulated Thermocouple
  • Ready-Made
  • K Type
  • 36" Cable
  • 36 AWG
arrow_drop_down
Tariff fees or manufacturer imposed surcharges may be applicable.
Overview
  • Insulated Thermocouple
  • Ready-Made
  • K Type
  • 36" Cable
  • 36 AWG
  • PFA
  • Miniature Connector
  • Exposed
  • degreeC Unit
  • 0C to 260C (32F to 500F)