Omega Engineering PX119-150GI Compact Pressure Transmitter, OEM Style, Gauge, 0 psi to 150 psi, 1/4" NPT Male
Order # PX119-150GI
Mfg # PX119-150GI
call-regular 800-828-1470
Save 5%
  • Technical Resources
Order # PX119-150GI | Mfg # PX119-150GI
Save 5%
  • 0 psi to 150 psi
  • +/- 0.5 %
  • 1/4" NPT Male
  • Current
  • 4 mA to 20 mA
  • Mini DIN 43650 C
  • -40C to 135C (-40F to 257F)
arrow_drop_down
Tariff fees or manufacturer imposed surcharges may be applicable.
Overview
  • Compact Pressure Transmitter
  • OEM Style
  • Gauge
  • 0 psi to 150 psi
  • +/- 0.5 %
  • 1/4" NPT Male
  • Current
  • 4 mA to 20 mA
  • Mini DIN 43650 C
  • -40C to 135C (-40F to 257F)