Megger CP-600DC-ID-KIT Kit of 3 CP-600DC-ID 600A Split Core Current Clamps
Order # CP-600DC-ID-KIT
Mfg # CP-600DC-ID-KIT
  • Overview
  • Used With
Order # CP-600DC-ID-KIT | Mfg # CP-600DC-ID-KIT
arrow_drop_down
Tariff fees or manufacturer imposed surcharges may be applicable.
This product is available for shipping to the United States, Canada, and Puerto Rico only.
Overview
Product Highlights
Hall Effect current clamp for the MPQ and PA9 series. Self-Identifying on MPQ. Support 600Adc and 400Aac range. 6" (1.82m) Cord; Set of 3
  • AC/DC 600 A split core current self-identifying current clamps (50 mm ID)
  • Hall Effect current clamp
  • For MPQ and PA9 series
  • Self-Identifying on MPQ
  • Support 600Adc and 400Aac range. 6" (1.82m) Cord