Megger CP-600DC-ID Hall Effect current clamp for MPQ & PA9, 600Adc & 400Aac
Order # CP-600DC-ID
Mfg # CP-600DC-ID
  • Overview
  • Used With
Order # CP-600DC-ID | Mfg # CP-600DC-ID
arrow_drop_down
Tariff fees or manufacturer imposed surcharges may be applicable.
This product is available for shipping to the United States and Canada only.
Overview
Product Highlights
  • Supports 600 A DC range and 400 A AC range
  • Suitable for use with MPQ and PA9 series
  • Self-identifying when used on MPQ
  • Inner diameter: 1.97 in. (50 mm)