Keysight Technologies 34922T-002 Terminal Block for 34922A 70-Ch Multiplexer w/Screw Connectors
Keysight 34922T-002 Terminal Block for 34922A, 70 Channel Multiplexer with Screw Connectors
Order # 34922T-002
Mfg # 34922T-002
  • Overview
Order # 34922T-002 | Mfg # 34922T-002
arrow_drop_down
Tariff fees or manufacturer imposed surcharges may be applicable.
This product is available for shipping to the United States and Canada only.
Overview
Product Highlights
  • This option can only be purchased with main unit 34922T
  • The Agilent 34922T is a terminal block for the 34922A 70-channel armature multiplexer
  • This terminal block is used for discrete wiring
  • It supports up to 20 AWG wire size typical for <100 connections or 24 AWG for >100 connections