Keysight / Agilent 53132A Used for Sale Universal Counter, 225MHz, 150ps. 12 digit/s, GPIB, RS232
Used Keysight / Agilent 53132A Universal Counter, 225MHz, 150p, 12 digit/s, GPIB, RS232
Order # 53132A-USED
Mfg # 53132A-USED
  • Technical Resources
Order # 53132A-USED | Mfg # 53132A-USED
Also Available:
Request a Used Instrument Quote
Have a Question? Speak to a Transcat Expert: 800.264.4059
arrow_drop_down
Tariff fees or manufacturer imposed surcharges may be applicable.
This product is available for shipping to the United States, Canada, and Puerto Rico only.
Overview
Product Highlights
53132A Universal Frequency Counter
  • Universal Frequency Counter, 12 digits/s
  • Two 225 MHz input channels, plus optional third channel up to 12.4 GHz