Kepco BOP36-6M USED FOR SALE Bipolar Operational DC Power Supply Amplifier, 36V, 6A, 200W
Used Kepco BOP36-6M Bipolar Operational DC Power Supply Amplifier, 36V/6A/200W
Order # BOP36-6M-USED
Mfg # BOP36-6M-USED
  • Technical Resources
Order # BOP36-6M-USED | Mfg # BOP36-6M-USED
Request a Used Instrument Quote
Have a Question? Speak to a Transcat Expert: 800.264.4059
arrow_drop_down
Tariff fees or manufacturer imposed surcharges may be applicable.
This product is available for shipping to the United States, Canada, and Puerto Rico only.
Overview
Product Highlights
  • Voltage: 0-36V
  • Current: 6A
  • Power: 200W
  • Three-Quarter Rack
  • Source and sink 100% of their current rating