Intepro PSI9750-60 for Rent, DC High Efficiency Power Supply, 750V, 60A
Order # PSI9750-60-RENT2
Mfg # PSI9750-60
call-regular 800-828-1470
  • Overview
  • Technical Resources
Order # PSI9750-60-RENT2 | Mfg # PSI9750-60
Request a Rental Quote
Have a Question? Speak to a Transcat Rental Expert: 800.264.4059
Have a Question?
Speak to a Transcat Rental Expert at 800.264.4059
  • Efficiency
    Up to 95%
  • Output Power
    Between 1kW & 150kW
User and process profiles can be edited, saved and archived so that the reproducibility of a test or other application is improved.  In Addition, a single 2U chassis houses up to 3kW of DC power and can be paralleled up to 30kW. Each chassis features a controller which allows the flexibility of separating into individual sources or paralleling for high power applications.