Fluke T6-600-62MAX+-1AC Kit with Electrical Tester, Infrared Thermometer, Voltage Detector
Order # T6-600-62MAX+-1AC
Mfg # 4910400
  • Technical Resources
  • Accessories
Order # T6-600-62MAX+-1AC | Mfg # 4910400
arrow_drop_down
Tariff fees or manufacturer imposed surcharges may be applicable.
This product is available for shipping to the United States, Canada, and Puerto Rico only.
Overview
Product Highlights
The bundle includes: T6-600 200A, 600V Electrical Tester with FieldSense technology, 62MAX+ Infrared Thermometer, 1AC II A1 VoltAlertTM Electrical Tester
  • Measure voltage with or without test leads
  • Be Safer: Measure voltage to 600V through the open fork, without test leads
  • Be everywhere: Widest open fork in the industry, measure 4/0 wires up to 200A
  • FieldSense Voltage Measurement up to 600v
  • Ac Input Current: 200A
  • Resistance Range: 1000 ohm