Dranetz DRANFLEX6003XLB24 3 Phase; 24" 60/600/6000A XL Flex Probes for Portable PQ
Order # DRANFLEX6003XLB24
Mfg # DRANFLEX6003XLB24
  • Technical Resources
Order # DRANFLEX6003XLB24 | Mfg # DRANFLEX6003XLB24
  • 1.5V output
  • 8" diameter maximum conductor size
  • 1000V Max rated
arrow_drop_down
Tariff fees or manufacturer imposed surcharges may be applicable.
Overview
  • 6A to 6000A
  • Phase Accuracy +/-: 1degree
  • Frequency Range: 10Hz to 10KHz
  • Max. Conductor Size: 8/11/17in dia.
  • 1.5V output
  • 1000V Max rated