Fluke BK120-T5-600 Electrical Tester and Breaker Finder Bundle
Order # BK120-T5-600
Mfg # 5587548
call-regular 800-828-1470
Save 4%
  • Technical Resources
Order # BK120-T5-600 | Mfg # 5587548
Save 4%
arrow_drop_down
Tariff fees or manufacturer imposed surcharges may be applicable.
This product is available for shipping to the United States, Canada, and Puerto Rico only.
Overview
Product Highlights
BK120:
  • Audible and visual alerts take the guesswork out of locating a circuit breaker.
  • Voltage: 150 V
  • Accessories: Receiver, Transmitter
  • Operating Temperature: -20C to 50C (-4F to 122F)
  • Safety Rating: CAT III
T5-600:
  • Checks Current without Breaking Circuit
  • Measures AC/DC Voltage to 600V, AC Current to 100A, Resistance to 1000 Ohms
  • DCV Accuracy: +/-(1% + 1 digit)
  • Continuity Beeper
  • Test Leads Are Built In
  • Compact: 8" High, 10 Oz.