Extech HDV7C-A4-60-3 4-Way Articulating 6 mm x 3 m camera probe
Order # HDV7C-A4-60-3
Mfg # HDV7C-A4-60-3
  • Overview
  • Specifications
  • Used With
Order # HDV7C-A4-60-3 | Mfg # HDV7C-A4-60-3
arrow_drop_down
Tariff fees or manufacturer imposed surcharges may be applicable.
This product is available for shipping to the United States, Canada, and Puerto Rico only.
Overview
Product Highlights
4-Way Articulating 6 mm x 3 m Camera Probe for Extech HDV700-Series High-Performance Videoscope
Specifications
Accessories included Side-view mirror
Articulation 4 ways 110°
Depth of Field 10 mm to infinity
Diameter 6.0 mm
Field of View 87.1°
Field of view (FOV) 87.1°
Frame Rate 30 fps
LED Adjustable LED ring lamp around camera lens and one side-view worklight
Material Stainless steel mesh cable
Operating Temperature -10°C to 60°C (14°F to 140°F)