Ametek - Jofra P63C-30330-RENT2 High Power DC Power Supply 30VDC, 330A, 10kW
AMETEK Programmable Power P63C-30330 for Rent, High Power DC Power Supply 30VDC, 330A, 10kW
Order # P63C-30330-RENT2
Mfg # P63C-30330
call-regular 800-828-1470
  • Overview
Order # P63C-30330-RENT2 | Mfg # P63C-30330
Request a Rental Quote
Have a Question? Speak to a Transcat Rental Expert: 800.264.4059
Have a Question?
Speak to a Transcat Rental Expert at 800.264.4059
Tariff fees or manufacturer imposed surcharges may be applicable.
Overview
Ametek P63C-30330 Highlights
  • 3-Phase Input Power
  • CE & TUV
  • Low Peak-to-Peak Ripple & Noise
  • Optional IEEE 488.2 and RS 232 Remote Programming with SCPI Protocol
  • Digital Displays, 75mV Output p-p Ripple, DB 25-pin (f) connector Control/Monitor Interface. GPIB Interface